Що важливо знати?

Нижню білизну виготовляють з делікатних матеріалів, тому воно вимагають особливого догляду. Це стосується специфіки носки, прання, сушіння, прасування. Мало хто знає, що щодня носити один і той же бюстгальтер не рекомендується. В іншому випадку це спричинить за собою часте прання, призведе до швидкого зносу. Жінка повинна мати мінімум 2-3 бюстгальтера для систематичної носки, кожен з яких прати після 3-5 надягання. Також слід дотримуватися правил прання, тільки комплексний підхід дозволить продовжити вашій білизні життя, а вам зробить гарний настрій.

 

Правильний догляд за нижньою білизною

З якого матеріалу зроблено вашу нижню білизну

Напевно, всім вже відомо, що купувати нижню білизну краще з натуральних матеріалів, що мають масу переваг перед синтетикою. Але повністю натуральна тканина втрачає в красі і зносостійкості, до того ж вона не така еластична. Тому і шукають компроміси, підбирають вироби з комбінованих матеріалів, які володіють кращими характеристиками.

Властивості якісної нижньої білизни:

  • Зручне у носці;
  • Антиалергенне;
  • Приємне на дотик;
  • Володіє еластичністю;
  • Гарний зовнішній вигляд;
  • Простота догляду.

Це може бути натуральна бавовняна тканина, вона вбирає вологу, пропускає повітря, або штучна віскоза, м'яка і надзвичайно ніжна. Тут слід відрізняти штучний і синтетичний матеріал, останній теж може бути присутнім в складі білизни., Але в невеликій кількості. Зараз дуже популярний віскозний модал зі своїм шовковистим блиском, гладкою поверхнею і стійкою кольоровою гамою. Мікромодал має такі ж властивості, але він ще більш міцний, ніж звичайна модалова тканина.

Покращує якість тканини додана лайкра, завдяки їй білизна стає більш еластичною і менше піддається стиранню і деформації. Високо цінується бамбукове волокно, воно має всі властивості натуральної тканини і високу зносостійкість. Ще ви можете побачити добавку поліестеру, він також підвищує зносостійкість, перешкоджає деформації. Для виготовлення білизни використовується і мікрофібра, поліамід, еластан, але це синтетичні тканини, і їх міститься невеликий відсоток.

Специфіка прання білизни

При купівлі нижньої білизни багато хто викидає етикетки, відрізають бірочки, а в подальшому не знають, за яких умов можна прати, сушити і прасувати білизну. Всю цю інформацію ви знайдете на ярликах, виробник вказує температурні критерії прання, чи дозволено використовувати пральну машину, обдавати паром, прасувати. Деякі вироби рекомендують прати вручну, особливо, якщо присутні стрази, паєтки.

Специфіка прання білизни

Умови для прання білизни з різних типів матеріалів:

  • Білу бавовняну білизну можна прати при температурі понад 600С, тоді як для кольорового температурний режим встановлюють в 40-600С.
  • Білизну з шовку перуть у теплій воді, якщо це машинне прання, то 300С буде досить. Шовк не викручують, а прасують після того, як він повністю висохне (якщо це не заборонено виробником).
  • Штучний шовк і віскозу перуть вручну в теплій воді, якщо потрібне прасування, то на самому мінімумі підігріву праски, це стосується і ацетатних і тонких тканин.
  • Всі синтетичні матеріали не можна прати вище 400С, еластан можна сушити на батареї, в іншому випадку він втратить форму.
  • Бюстгальтери з нейлону і флай бра слід прати вручну, з використанням води кімнатної температури.
Дотримуйтесь умов прання, зазначені для вашої білизни, адже в більшості випадків ви не знайдете виробів з чистої бавовни або однієї синтетики. Для кожного матеріалу існує своя специфіка. Якщо ж ви перете в машині, то вибирайте мінімальний проміжний режим, щоб не колотити білизну 1,5-2 години.

Ці поради збільшать термін експлуатації вашої білизни

Ці поради збільшать термін експлуатації вашої білизни:

  1. Ручне прання знижує інтенсивність зносу білизни;
  2. Періть з використанням делікатних миючих засобів;
  3. Не заношуйте білизну, періть бюстгальтер після 3-4 надягань;
  4. Користуйтеся спеціальною сіткою, якщо перете білизну в машині;
  5. Не використовуйте відбілювачі з хлором, вони роз'їдають і стоншують тканину;
  6. Розділіть речі на білі і кольорові, не кладіть в один захід насичені кольори, які можуть злиняти.

Відбілити білизну можна аспірином, ацетил саліцилова кислота приводить в норму пожовклі і потемнілі речі. Але це не є панацеєю, слід акуратно приводити в порядок ніжні і тонкі тканини, випробувавши відбілювання спочатку на невеликій ділянці або на аналогічному виробі, якого не шкода. Вироби ручної роботи не варто прати в машинці, тільки вручну, без викручування, просто сполосніть і дайте стекти воді. Сподіваюся наші поради допомогли, і ви зможете скористатися ними, щоб продовжити життя своїй нижній білизні.